Dijital marketing, sektörel pazarlara uygun bir fiyatla erişmenize imkan sunarak her ölçekteki işletmenizin ve markanızın büyümesini sağlar. Görsel veya basılı reklamların aksine, hedeflenen ve özelleştirilmiş müşteri kitlesine etkili ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Dijital marketingin temel avantajı, hedef kitlelere etkin ve ölçülebilir bir şekilde ulaşabilmenizi sağlamasıdır. Didijital marketingin diğer avantajları arasında markanızın prestijini ve marka sadakatini sağlamak- yükseltmek ve satışlarınızı arttırmak yer almakyadır.


 

Küresel erişim ; bir web sitesi yeni pazarlar bulmanıza ve düşük yatırımlarla küresel yatırımlar yapmanıza olanak sağlar.

Düşük maliyet; uygun şekilde planlanmış ve etkili bir şekilde hedeflenen dijital pazarlama kampanyası, doğru müşterilere geleneksel pazarlama yöntemlerinden çok daha düşük bir maliyetle ulaşabilir.

İzlenebilir, ölçülebilir sonuçlar ; online pazarlamanızı web analitiği ve diğer online ölçüm araçlarıyla ölçmek, kampanyanızın ne kadar etkili olduğunu belirlemeyi ve değerlendirmeyi kolaylaştırır. Müşterilerin web sitenizi nasıl kullandıkları veya reklamlarınıza nasıl yanıt verdikleri ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Her dijital taktikten tam olarak ne kadar para kazandığınızı göstermek için web analitiği kurulabilir.


Kişiselleştirme; müşteri veritabanınız web sitenize bağlıysa, o zaman birisi siteyi ziyaret ettiğinde, onları hedeflenen tekliflerle karşılayabilirsiniz. Sizden ne kadar çok satın alırlarsa, müşteri profilinizi o kadar hassaslaştırabilir ve onlara etkili bir şekilde pazarlayabilirsiniz.

Açıklık; sosyal medyaya dahil olarak ve onu dikkatle yöneterek, müşteri sadakati oluşturabilir ve itibar yaratabilirsiniz.

Sosyal para birimi; dijital marketing, farklı türde zengin medya içeriği kullanarak ilgi çekici kampanyalar oluşturmanıza olanak sağlar. İnternette bu kampanyalar sosyal para birimi gibi kullanıcıdan kullanıcıya yayılarak reklam kitlenizin büyümesini sağlar.

İyileştirilmiş dönüşüm oranları; bir web siteniz varsa, müşterileriniz bir satın alma işlemini tamamlamaktan yalnızca birkaç tık uzaklıktadır. İnsanların kalkıp telefon açmasını ya da bir mağazaya gitmesini gerektiren diğer medyaların aksine, dijital marketing kesintisiz ve anında olabilir.