You are currently viewing Search Engine Optimization (SEO) | Arama Motoru Görünürlüğü

Search Engine Optimization (SEO) | Arama Motoru Görünürlüğü

Search Engine Optimization (SEO) veya arama motoru optimizasyonunu, işletmenizin büyümesi ve marka değerinin artması sürecinde yapılması ve devam ettirilmesi gereken değerli ve gerekli bir iştir. Sürekli değişen ve gelişen internet teknolojileri ve online platformlar jargon ve zaman alan görevlerle dolu olsa da, SEO’nun size sunduğu avantajlar işletmenize ve markanıza çok şey katacaktır. SEO’nun avantajları:

search engine optimization

Hedeflerinizin ve Beklentilerinizin Doğru Anlaşılması

SEO çalışmalarının ilk aşaması; hedeflerin, beklentilerin ve taleplerin ortaya konulması ve anlaşılması için soruların belirlenmesi ve bu sorulara analitik bir yaklaşımla doğru cevaplar bulunmasıdır.

Bu soru- cevap aşaması, işletmeniz ve markanız için ideal pazar ve müşteri potansiyelinin en iyi şekilde anlaşılması ve ortaya koyulmasını sağlamaktadır. Müteakiben, bu analiz doğrultusunda, potansiyel müşterilerin arama alışkanlıklarını belirleyerek, bu potansiyeli web sayfanıza çekecek bir SEO stratejisi geliştiriyoruz.

Sektör ve Rekabet ile İlgili Gelişmiş Bilgi

Web sitesi optimizasyonu, yeni işletmeler veya yönlendirmeler gibi bazı somut sonuçlarla gelir, ancak en önemli yararlardan biri, bulunduğunuz endüstri ve etrafınızı saran rekabet hakkında bilgi ve anlayışın geliştirilmesidir. Bir SEO ajansı büyük bir iş ortağı olabilir ve ticaretiniz ve iş için mücadele ettiğiniz kişiler söz konusu olduğunda üçüncü taraf olarak görev yapabilir.

Sektörün ve sektörel rekabetin iyi bir şekilde analiz edilmesi

, değerlendirilmesi ve anlaşılması, işletmenizin ve markanızın pazardaki payını arttırarak daha iyi bir pozisyona kaldırabilir.
search engine optimization

Arama Motorlarında ve Arama Sonuçlarında Görünürlüğün Artması

SEO’nun en yaygın bilinen faydası potansiyel müşterilerin sektörel kelimelerde yaptıkları arama sonuçlarında görünürlüğün artmasıdır. Belirlenmiş hedef kitle ve potansiyel müşterilerin eğilimleri doğrultusunda doğru belirlenmiş anahtar kelimeler (keyword) ile yüksek arama hacmi, web sitenizin trafiğini ve doğal olarak da marka bilinirliği ve satışların arttırılması sağlanmaktadır.

Arama motorlarında görünürlük söz konusu olduğunda, genel arama ifadeleri ile doğrudan satın alma ifadeleri (potansiyel müşteri aramaları) arasındaki ayrımın ve farklılıkların analiz edilmesi ile etkin ve etkili sonuçlar hedeflenmektedir.

search engine optimization

Web Sitenize Yüksek Kalitede Trafik Yönlendirilmesi

SEO (Search Engine Optimization) yatırımlarınızdan faydalı bir geri dönüş elde etmenin anahtarı; web sitenize yönlenen yüksek nitelikli trafiktir. Yüksek arama hacmine sahip olmak etkili ve verimli bir SEO çalışması anlamı taşımamaktadır. En etkili ve verimli bir Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışması, ancak yüksek ve nitelikli bir trafik sağladığı ölçüde etkili ve verimli olarak değerlendirilebilir.

Özellikle Google ve diğer arama motorlarının değerlendirme ve sıralama ölçütleri göz önünde bulundurularak anahtar kelime (keyword) ve ifade gruplarının belirlenmesi yüksek nitelikli trafiğin kazanılmasını sağlayacaktır.

SEO (Search Engine Optimization) Çalışmalarından Kalıcı Sonuçlar Elde Edilmesi

SEO ve PPC (Tıklama Başına Maliyet) arasındaki en belirgin fark, SEO çalışmalarının uzun vadeli ve kalıcı sonuçlar vermesi; PPC’nin ise kısa ömürlü, yüksek maliyetidir. İyi bir SEO kampanyası, bir arama motorunun belirli bir web sitesini algılaması üzerinde kalıcı bir etki yaratacaktır. Bu durum da işletme maliyetlerinizi azaltarak, uzun vadede web sitenize yönlenen trafiğin kalitesinin ve sayısının günden güne yükselmesini sağlayacaktır.

Bir cevap yazın